TMS320C31PQL40
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
TMS320C31PQL40
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Floating Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 8.25kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : TMS320C3x
Clock Rate : 40MHz
Voltage - I/O : 5.00V
Supplier Device Package : 132-BQFP (24.13x24.13)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case : 132-BQFP Bumpered
Interface : Serial Port
Voltage - Core : 5.00V
Non-Volatile Memory : External
Base Product Number : TMS320
Description : IC 40 MHZ DSP 132-BQFP